Plugins - WP Fastest Cache - Stable (latest release) - en to fi translation catalogue (145 entries)

en: <a href="%s">Settings</a>
fi: <a href="%s">Asetukset</a>

en: Reason:
fi: Syy:

en: Cache has NOT been generated for this content successfully
fi: Tätä sisältöä EI ole onnistuttu välimuistittamaan

en: Cache has been generated for this content successfully
fi: Tämä sisältö on välimuistitettu

en: Cache is generated for this content
fi: Tämä sisältö on välimuistitettu

en: Clear Cache
fi: Tyhjennä välimuisti

en: Eliminate render-blocking JavaScript resources
fi: Poista näyttämisen blokkaavat JS resurssit

en: Database Cleanup
fi: Tietokannan siivous

en: CDN Settings
fi: CDN-Asetukset

en: Exclude JS
fi: Rajaa pois JS

en: Exclude CSS
fi: Rajaa pois CSS

en: Exclude Cookies
fi: Rajaa pois evästeet

en: Exclude User-Agents
fi: Rajaa pois käyttäjäagentit

en: Exclude Pages
fi: Rajaa pois sivut

en: Download
fi: Lataa

en: Update
fi: Päivitä

en: Please don't delete the free version. Premium version works with the free version.
fi: Älä poista maksutonta versiota. Maksullinen versio toimii maksuttoman kanssa.

en: Get It Now!
fi: Hanki se nyt!

en: You can download and update the premium when you want if you paid.
fi: Voit ladata ja päivittää maksulliseen milloin vain kun olet olet maksanut sen

en: Download & Update
fi: Lataa & päivitä

en: Buy
fi: Osta

en: Purchased
fi: Ostettu

en: The download button will be available after paid. You can buy the premium version now.
fi: Latauspainike näkyy kun olet maksanut. Voit ostaa maksullisen version nyt.

en: Just
fi: Vain

en: You need to pay before downloading the premium version.
fi: Ennen maksullisen version lataamista se on maksettava

en: Checkout
fi: Maksu

en: New Features
fi: Uudet ominaisuudet

en: In the premium version there are some new features which speed up the sites more.
fi: Maksullisessa versiossa on joitakin ominaisuuksia jotka nopeuttvat sivustoa lisää.

en: Discover Features
fi: Löydä ominaisuuksia

en: Optimize Image Tool
fi: Työkalu kuvien optimointiin

en: Add New Rule
fi: Lisää uusi sääntö

en: Timeout Rules
fi: Aikasäännöt

en: All cache files will be removed as well
fi: Myös kaikki välimuistin tiedostot poistetaan

en: If you modify any css file, you have to delete minified css files
fi: Jos muutat mitä tahansa css-tiedostoa, on poistettava pienennetty css-tiedosto

en: Target folder
fi: Kohde hakemisto

en: You can delete all cache files
fi: Voit poistaa kaikki välimuistin tiedostot

en: Cache Statistics
fi: Välimuistin tilastot

en: Only available in Premium version
fi: Vain Maksullisessa versiossa

en: Load images and iframes when they enter the browsers viewport
fi: Lataa kuvat ja iframes kun ne saapuvat selaimen näyttöön

en: Lazy Load
fi: Vaiheittainen lataus

en: Load Google Fonts asynchronously
fi: Lataa Google fontit asynkronisesti

en: Google Fonts
fi: Google fontit

en: Render Blocking Js
fi: Näytä blokkaava Js

en: You can remove the emoji inline css and wp-emoji-release.min.js
fi: Voit poistaa hymiön rivin sisäisen css ja wp-emoji-release.min.js

en: Disable Emojis
fi: Poista hymiöt käytöstä

en: Reduce page load times for repeat visitors
fi: Vähennä sivun latausaikoja toistuville vierailijoille

en: Browser Caching
fi: Selaimen välimuisti

en: Reduce the size of files sent from your server
fi: Pienennä palvelimelta lähetettyjen tiedostojen kokoa

en: Combine Js Plus
fi: Yhdistä Js Plus

en: Reduce HTTP requests through combined js files
fi: Vähennä HTTP-kutsuja yhdistämällä js-tiedostoja

en: Combine Js
fi: Yhdistä Js

en: You can decrease the size of js files
fi: Voit pienentää js-tiedostojen kokoa

en: Minify Js
fi: Pienennä Js

en: Reduce HTTP requests through combined css files
fi: Vähennä HTTP-kutsuja yhdistämällä css-tiedostoja

en: Combine Css
fi: Yhdistä Css

en: More powerful minify css
fi: Tehokkaampi css pienennys

en: Minify Css Plus
fi: Pienennä Css Plus

en: You can decrease the size of css files
fi: Voit pienentää css-tiedostojen kokoa

en: Minify Css
fi: Pienennä Css

en: More powerful minify html
fi: Tehokkaampi HTML-pienennys

en: Minify HTML Plus
fi: Pienennä HTML Plus

en: You can decrease the size of page
fi: Voit pienentää sivun kokoa

en: Minify HTML
fi: Pienennä HTML

en: Clear cache files when a post or page is updated
fi: Tyhjennä välimuistin tiedostot kun sivu tai artikkeli päivitetty

en: Clear cache files when a post or page is published
fi: Tyhjennä välimuistin tiedostot kun sivu tai artikkeli julkaistu

en: Create cache for mobile theme
fi: Tee välimuisti mobiili teemalle

en: Mobile Theme
fi: Mobiili teema

en: Don't show the cached version for desktop to mobile devices
fi: Älä näytä mobiili laitteille pöytäkoneille välimuistitettua versiota

en: Mobile
fi: Mobiili

en: Don't show the cached version for logged-in users
fi: Älä näytä välimuistitettua versiota kirjautuneille käyttäjille

en: Logged-in Users
fi: Kirjautuneet käyttäjät

en: Create the cache of all the site automatically
fi: Luo välimuisti automaattisesti koko sivustolle

en: Reduce the number of SQL queries
fi: Vähennä SQL-kutsujen määrää

en: Widget Cache
fi: Vimpain välimuisti

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Cache System
fi: Välimuistijärjestelmä

en: Exclude
fi: Rajaa pois

en: Image Optimization
fi: Kuvien optimointi

en: Settings
fi: Asetukset

en: Options have been saved
fi: Asetukset on tallennettu

en: Delete Cache and Minified CSS/JS
fi: Tyhjennä välimuisti ja pienennetyt CSS/JS

en: Delete Cache
fi: Tyhjennä välimuisti

en: Restart After Completed
fi: Käynnistä uudelleen kun valmista

en: pages per minute
fi: sivua minuutissa

en: Custom Taxonomies
fi: Mukautettu luokittelu

en: Custom Post Types
fi: Mukautetut artikkelityypit

en: Homepage
fi: Etusivu

en: Preload
fi: Esilataa

en: Success
fi: Onnistui

en: Warning
fi: Varoitus

en: Enable Gzip
fi: Ota Gzip käyttöön

en: Server Time
fi: Palvelimen aika

en: delete the files
fi: poistaa tiedostot

en: Choose One
fi: Valitse yksi

en: Then
fi: Sitten

en: All
fi: Kaikki

en: Cache Timeout Wizard
fi: Välimuisti aikaraja -velho

en: has Woocommerce Items in Cart
fi: Woocommerce kohteita on ostoskorissa

en: has Google Analytics Parameters
fi: on Google Analytics -parametrejä

en: Is Equal To
fi: Yhtäsuuri kuin

en: Contains
fi: Sisältää

en: Starts With
fi: Alkaa

en: Attachments
fi: Liitteet

en: Archives
fi: Arkistot

en: Pages
fi: Sivut

en: Posts
fi: Artikkelit

en: Tags
fi: Avainsanat

en: Categories
fi: Osastot

en: Home Page
fi: Kotisivu

en: If REQUEST_URI
fi: Jos REQUEST_URI

en: Exclude Page Wizard
fi: Rajaa pois sivu -velho

en: Clear Cache of Post / Page
fi: Tyhjennä sivun/artikkelin välimuisti

en: What do you want to happen after update a post or a page?
fi: Mitä haluat tapahtuvaksi artikkelin tai sivun päivityksen jälkeen?

en: Update Post
fi: Päivitä artikkeli

en: Clear Cache of Pagination
fi: Tyhjennä sivutuksen välimuisti

en: Clear Cache of Post Tags
fi: Tyhjennä artikkelin avainsanojen välimuisti

en: Clear Cache of Post Categories
fi: Tyhjennä artikkelin kategorioiden välimuisti

en: Clear Cache of Homepage
fi: Tyhjennä etusivun välimuisti

en: Clear All Cache
fi: Tyhjennä koko välimuisti

en: What do you want to happen after publishing the new post?
fi: Mitä haluat tapahtuvaksi kun uusi artikkeli on julkaistu?

en: New Post
fi: Uusi artikkeli

en: Please Update
fi: Päivitä, ole hyvä

en: Lazy Load Settings
fi: Vaiheittainen lataus asetukset

en: Once Every 15 Days
fi: 15 päivän välein

en: Once Every 7 Days
fi: 7 päivän välein

en: Once Every 3 Days
fi: 3 päivän välein

note: Description of the plugin
en: The simplest and fastest WP Cache system
fi: Yksinkertaisin ja nopein WP-välimuistijärjestelmä

en: Once a Year
fi: Kerran vuodessa

en: Once a Month
fi: Kerran kuukaudessa

en: Once Every 10 Days
fi: 10 päivän välein

en: Once a Day
fi: Kerran päivässä

en: Once Every 10 Hours
fi: 10 tunnin välein

en: Once Every 9 Hours
fi: 9 tunnin välein

en: Once Every 8 Hours
fi: 8 tunnin välein

en: Once Every 7 Hours
fi: 7 tunnin välein

en: Once Every 6 Hours
fi: 6 tunnin välein

en: Once Every 5 Hours
fi: 5 tunnin välein

en: Once Every 4 Hours
fi: 4 tunnin välein

en: Once Every 3 Hours
fi: 3 tunnin välein

en: Once Every 2 Hours
fi: 2 tunnin välein

en: Once an Hour
fi: Kerran tunnissa

en: Twice an Hour
fi: Kahdesti tunnissa

en: Once Every 15 Minutes
fi: 15 minuutin välein

en: Once Every 5 Minutes
fi: 5 minuutin välein

en: Once Every 1 Minute
fi: 1 minuutin välein
